BLIZU KRFA POTONUO BROD SA MIGRANTIMA

Izvor: Kurir, 16.Jan.2011, 15:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BLIZU KRFA POTONUO BROD SA MIGRANTIMA

ATINA - Jedan brod sa 263 migranta potonuo je zapadno od grčkog ostrva Krf, a 22 putnika vode se kao nestali, saopštile su danas grčke vlasti.

Grčka obalska straža je u subotu uveče primila znak za uzbunu sa broda koji je plovio za Italiju. Jedan od putnika je rekao da je brod u opasnosti, ali je jak vetar sprečio čamce za spasavanje da odmah krenu u pomoć.

Putnike je spasao jedan holandski teretni brod sedam sati pošto je obalska straža primila poziv u pomoć. Kapetan holandskog broda je naveo da je primio 241 putnika a da je brod na kome su se nalazili potonuo.

Pretragom iz helikoptera u moru nije nađen nijedan preživeli putnik.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.