Izvor: B92, 14.Okt.2013, 22:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Anonimni hakovali sajt ministarstva
Atina -- Ministarstvo spoljnih poslova Grčke saopštilo da su hakeri provalili u interni i-mejl sistem ministarstva i da je u toku istraga da se utvrdi stepen oštećenja.
"Na našem veb-sajtu je danas objavljeno da su aktivisti hakerske mreže 'Anonimni' uspešno upali u i-mejl sistem ministarstva", saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
"Istraga je u toku da se utvrde stanje i stepen upada, pre svega materijala >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji se razmenjuje mejlovima, uključujući mnoga saopštenja za štampu", navedeno je u saopštenju.
Na internet mrežama govori se o ogromnom isticanju oko 3.700 dokumenata, uključujući i poverljiv materijal ministarstva spoljnih poslova i Organizacije za evropsku bezbednost i saradnju, preneo je AFP.
Taj navodno hakovani materijal objavljen je na internet sajtu Imgur. Tu su izveštaji ministarstva spoljnih poslova iz Rumunije i Albanije, izveštaji grčke obaveštajne službe, dokumenti Saveta Evrope o odnosima sa Kosovom i izveštaj Saveta Evrope o pranju novca u Albaniji.
Hakerska grupa "Anonimni" je ranije napadala druge grčke državne veb-sajtove, u znak protesta protiv zavedenih oštrih mera štednje.
"Anonimni" upali u mejlove Ministarstva spoljnih poslova Grčke
Izvor: Blic, 14.Okt.2013
Ministarstvo spoljnih poslova Grčke saopštilo je danas da su "Anonimni" provalili u interni i-mejl sistem ministarstva i da je u toku istraga da se utvrdi stepen oštećenja. ..Ministarstvo spoljnih poslova je saopštilo da je na njihovom sajtu danas objavljeno da su aktivisti hakerske mreže "Anonimni"...






