Izvor: Blic, 22.Avg.2008, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Alonso: Crni flor i minut ćutanja za poginule u Madridu

Dvostruki svetski prvak Formule jedan Fernando Alonso izjavio je danas da će na nedeljnoj trci u Valensiji nositi crni flor i izrazio nadu da će vozači pre početka trke minutom ćutanja odati poštu poginulim u avionskoj nesreći u Madridu.

Španski vozač rekao je da je duboko pogođen zbog avionske nesreće koja se desila u sredu na aerodromu Baraha u Madridu, kada su poginule 153 osobe.

"Za mene će ovo biti drugačiji vikend na stazi. Svi Španci su u šoku. Ovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će biti najtužnija trka u mojoj karijeri", rekao je Alonso novinarima u Valensiji.

"Nosiću crni flor i zamoliću vozače da pre početka trke održimo minut ćutanja. Život ide dalje, ali ovo će definitivno biti drugačiji vikend u poređenju sa prethodnim", rekao je.

U Španiji je danas proglašena trodnevna žalost. Trka za Veliku nagradu Evrope vozi se u Valensiji u nedelju, 24. avgusta u 14 sati.
Pogledaj vesti o: Formula 1

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.