Čelsi nadigrao Lil VIDEO

Izvor: B92, 22.Feb.2022, 23:52

Fudbaleri Čelsija pobedili su na Stamford bridžu Lil 2:0, u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

"Plavci" su do trijumfa stigli golovima Kaija Haverca u osmom, odnosno Kristijana Pulišića u 63. minutu.

Izabranici Tomasa Tuhela su tako napravili krupan korak ka prolasku u narednu fazu, ali oprez u Francuskoj će svakako morati da postoji.

Lil je imao više šuteva u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Londonu, ali nijedan nije predstavljao ozbiljnu opasnost po gol Mendija.

Na startu utakmice Haverc je bio najagilniji, ali u četvrtom i sedmom minutu nije uspeo da zatrese mrežu Žardima.

Ipak, samo minut kasnije, savladao ga je glavom posle kornera koji je izveo Hakim Ziješ.

Čelsi je do drugog pogotka stigao u 63. minutu, posle dobre tranzicije, a najzaslužniji za gol bio je Kante.

On je sa svoje polovine povukao loptu, stigao pred protivnički šesnaesterac, uposlio Pulišića, koji je rutinski matirao Žardima.

Bilo je to poslednje uzbuđenje na ovom meču. Revanš je na programu 16. marta.

Pogledaj vesti o: Liga Šampiona