Ajaks pobedom u Dortmundu do plasmana u osminu finala LŠ

Izvor: Beta, 04.Nov.2021, 00:36

Fudbaleri Ajaksa plasirali su se večeras u osminu finala Lige šampiona, pošto su na gostovanju pobedili Borusiju Dortmund sa 3:1, u meču četvrtog kola Grupe C.Domaći tim je u 29. minutu ostao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton zbog prekršaja nad Entonijem dobio Mats Humels.Pet minuta kasnije prekršaj u svom kaznenom prostoru napravio je igrač holandskog tima Nusair Mazraui. Nakon gledanja VAR-a sudija Majkl Oliver pokazao je na "belu tačku", sa koje je u 37. minutu bio precizan Marko Rojs.Izjednačenje ekipi iz Amsterdama doneo je srpski fudbaler Dušan Tadić golom u 72. minutu. Centaršut u šesnaesterac uputio je Entoni, a loptu je glavom zakačio igrač nemačkog tima Marin Pongračić. Odbijena lopta je u nastavku akcije došla do Tadića, koji je u padu poslao loptu u mrežu.Gol za vodjstvo gostiju postigao je glavom Sebastijan Ale u 83. minutu, nakon što je centaršut ponovo uputio Entoni.Brazilski igrač je u trećem minutu nadoknade još jednom bio asistent, a u strelce se upisao Devi Klasen.Sporting iz Lisabona je u istoj grupi na svom terenu bio bolji od Bešiktaša sa 4:0.Igrač istanbulskog kluba Ridvan Jilmaz je u 29. minutu napravio prekršaj u kaznenom prostoru, a precizan sa penala dva minuta kasnije bio je ...
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona