Pokušali da zaustave pirateriju - kad ono…

Izvor: Mondo, 12.Dec.2018, 00:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pokušali da zaustave pirateriju - kad ono…

Ne možeš pobediti pirate. Makar ne još uvek i ne merama, kojima se to sad pokušava.

Indijska produkcija najskupljeg bolivudskog filma sudski je izdejstvovala zabranu čak 12.564 internet domena širom zemlje i planete, od kojih neki nisu bili ni registrovani.

Epilog cele ove sudske i svake druge frke, koja je koštala koliko i produkcija nekog osrednjeg indijskog filma nije dala nikakve rezultate - pirati i dalje rasturaju film internetom bez problema.

TorrentFreak >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << sajt je objavio da je ovo verovatno najveća hajka na pirate ikad organizovana, koja uključuje zahtevanu blokadu pomenutog broja linkova od oko 40 internet kompanija u Indiji i okruženju. Među blokiranim sajtovima su svetski, ali i poznati indijski piratski sajtovi, od kojih TF izdvaja: Tamilrockers, Movierulz, Tamilmv, 1337x, Worldfree4u, Tamildbox, Tamilgun, Tamilrage, Isaimini, Filmlinks4u, Madrasrockers, Tamilyogi, Thiruttumovies, Mtamilrockers, Hiidude i Mymoviesda.

Film “2.0“, o kojem je ovde reč, i pored toga je na putu da postane nejuspešniji indijski film ikad, a u svetu je već zaradio preko 82 miliona dolara, što je za jedan film van engleskog govornog područja nepojmljiv uspeh. Ipak, Gizmodo piše da su producenti filma bili u nevolji zbog izuzetno lošeg svetla u kojem su prikazali mobilnu telefoniju, zbog čega ih je tužilo nekoliko telekomunikacionih kompanija zbog izazivanja panike i drugih loših uticaja na korisnike. Nakon toga je film dobio novu oznaku, pa je uz opis da se radi o naučnofantastičnom delu dodato i da je radnja izmišljena i da je ceo film fikcija, koja nije utemeljena na stvarnim činjenicama.

Puno frke oko jednog filma, ali bez uspeha…

Čekamo vaše komentare ispod vesti i na Facebook, Twitter i Instagram mreži.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.