Izvor: Kurir, 28.Okt.2013, 06:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TUGA: Otišla u provod, a vraćaju je u kovčegu
Jelena Baštovanović (19) iz Lešnice nastradala u Zemun polju u sudaru „fijat punta“, u kojem se vozila, i „pasata“
BEOGRAD - Kobno crveno svetlo!
- Strašno je to što se dogodilo! Velika nesreća za nas! Jelena je otišla s društvom u provod u Beograd, ne mogu da poverujem da se nikada više neće vratiti.
Ovim rečima je kratko za Kurir pokušala da opiše veliku tragediju rođaka tragično nastradale Jelene Baštovanović (19) >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << iz okoline Loznice, koja je u subotu oko 22 sata nastradala u teškoj saobraćajnoj nesreći u beogradskom naselju Zemun polje.
Roditelji u šoku
- Niko od članova Jelenine familije ne zna šta se tačno dogodilo kobne večeri. Pa, njeni najbliži su tek juče posle podne obavešteni o tragediji koja se dogodila i odmah su otputovali u Beograd - rekla je rođaka za Kurir.
Ona je dodala da je Jelena s porodicom živela u Lešnici kraj Loznice i u subotu je u Beograd došla da bi se videla s prijateljima.
- Jelena je bila vredno i dobro dete. Radila je u Lešnici, u kafiću. Ne znam kako će njeni roditelji ovo da prežive - dodaje ona.
Jelena Baštovanović nastradala je u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila na Novom novosadskom putu, kod skretanja za Zemun polje. Nesrećna devojka bila je saputnik u „fijat puntu“, kojim je upravljao N. N. iz Beograda. Od siline udara, nastradala devojka je ispala iz automobila i nije davala znake života kad je stigla ekipa Hitne pomoći. U ovoj nesreći povređeni su i vozač „punta“ N. N., kao i još jedan saputnik, a povrede je zadobio i vozač „pasata“.
Čeka se istraga
- Tek po okončanju istrage znaće se ko je krivac za tragediju. Još se proverava ko nije poštovao saobraćajne propise, ko je prošao kroz crveno svetlo i da li je za udes kriv vozač „fijata“ ili „pasata“, koji je dolazio iz pravca Novog Sada - kaže izvor iz istrage.
(E. K.)
Moj sin nije vozio pijan
Majka vozača „fijata“ N. N. javila se juče redakciji Kurira s tvrdnjom da njen sin nije vozio pijan i da nije prošao kroz crveno svetlo, kako je to objavljeno u pojedinim medijima.
- Moj sin je s Jelenom i još jednom devojkom krenuo na neko slavlje i zbog toga je u „fijatu“ nađena razbijena flaša alkoholnog pića, koju su poneli kao poklon. Možda je zbog toga neko pomislio da je vozio pijan, ali iz policije nam je rečeno da je alko-test pokazao da je u krvi imao nula promila alkohola - tvrdi majka.
TUGA-Otisla-u-provod-a-vracaju-je-u-kovcegu
Izvor: medio.rs, 28.Okt.2013
Jelena Baštovanović (19) iz Lešnice nastradala u Zemun polju u sudaru „fijat punta, u kojem se vozila, i „pasata






