Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 18.Feb.2016, 10:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na Fest se vraćaju filmovi za mlade
Ove godine na Fest se vraćaju filmovi posvećeni mlađoj publici selekcijom "Plazma Festić", najavio je danas organizator Cebef.
Na programu će biti animirani film "Pesma mora", irskog reditelja Toma Mura, novi film francuskog reditelja Žan Žak Anoa "Poslednji vuk", zatim ostvarenje "Julija i Alfa Romeo" po scenariju Danila Bećkovića i Dimitrija Vojnova, u režiji Blaža Završnika, kao i francuska komedija "Nove avanture Aladina" reditelja Artura Benzakena.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
"Pesma mora" je film reditelja poznatog po animiranom ostvarenju, "The secret of Kells". Oba filma su bila nominovana za Oskara, a mnogi kritičari ih stavljaju u isti rang sa najboljim naslovima Diznija i Piksara.
Ovaj film se ipak izdvaja po tome što animacija nije rađena kompjuterski već ručno, a animatori su bili pod uticajem keltske narodne umetnosti i slikara Klea i Kandinskog.
Glavni junaci su Ben i njegova mlađa sestra Saoirse, koji kreću put mora da oslobode vilinska bića od čari keltske boginje.
"Poslednji vuk" je novi film reditelja poznatog po ostvarenjima kao što su "La victoire en chantant" (Oskar za najbolji strani film), "Ime ruže" i "Sedam godina na Tibetu".
Zabrana ulaska u Kinu koja mu je nametnuta zbog tog filma, konačno je podignuta kako bi Ano u kineskoj provinciji Unutrašnja Mongolija snimio svoj novi film.
Kineski producenti dugo su pokušavali da pronađu reditelja koji bi adaptirao popularni istoimeni bestseler, ali niko se nije usuđivao da se upusti u projekat koji je zahtevao rad sa pravim vukovima.
Radnja se dešava krajem 1960-ih godina, tokom Kulturne revolucije, kada je bistri pekinški student Čen Džen poslat u daleku provinciju da podučava lokalno nomadsko stanovništvo, ali se ispostavlja da on može mnogo više da nauči od njih o životu u skladu sa prirodom i divljim životinjama.
"Julija i Alfa Romeo" je za one koji su u godinama kad je vreme za prvo zaljubljivanje.
Glavni junak je Tilen, zgodni srednjoškolac koji se zaklinje na večnu ljubav svojoj devojci u nadi da će mu dozvoliti da spava s njom, ali će njegov svet biti prodrman iz korena kada nastupi serija tragičnih događaja zbog koje počinje da veruje da je na njega bačena kletva koja ga sprečava da bude sa Sarom.
U filmu "Nove avanture Aladina" popularni francuski komičar i glumac Kev Adams igra lopova koji sa prijateljem radi kao Deda mraz u robnoj kući i planira pljačku posle radnog vremena, ali pre nego što krenu u akciju, opkoljava ih grupa dece koja odbija da ih ostavi na miru dok ne čuju bajku, primoravši ih da improvizuju priču o Aladinu.
Za prvih 10 dana prodato 35.000 ulaznica za Fest
Za prvih deset dana prodato je 35.000 ulaznica za 44. Fest, koji se održava od 26. februara do 6. marta, saopštio je danas organizator Cebef.
Najveće interesovanje vlada za filmove "Vlažnost" Nikole Ljuce, "Kerol" Toda Hejnsa, "Mladost" Paola Sorentina, "Bruklin" Džona Kroulija, "Dipan" Žaka Odijara, "Kraljica pustinje" Vernera Hercoga, "Trambo" Džeja Rouča, "Ave Cezare" braće Koen, "Zvizdan" Dalibora Matanića...
Karata za sve projekcije još uvek ima i mogu se nabaviti na blagajnama sala u kojima se filmovi prikazuju.
Fest se ove godine održava i u bioskopu "Sinepleks" u TC Ušće.
Karte za projekcije u Sava Centru mogu se nabaviti na blagajni Sava Centra, a moguća je i online kupovina putem Eventima, kao i na Eventim prodajnim mestima.
Organizatori skreću pažnju da Eventim i Sava centar raspolažu sopstveni kontigentima karata, te ukoliko, na primer, na prodajnom mestu Eventima ili online nema karata za željene projekcije ili građani nisu zadovoljni ponuđenim izborom mesta, mogu ih potražiti u Sava Centru.
Izlazak iz filmske sale ove godine podrazumeva projekciju filma "Magbet" u Narodnom pozorištu 2. marta u 19.30 sati, kao i dokumentarca "Dženis Džoplin" 29. februara u 18 časova u UK "Parobrod", koji će pratiti panel diskusija i koncert.
Pogledaj vesti o: Fest
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





