Tamburica fest i na slikarskim platnima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Jun.2011, 12:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Tamburica fest" i na slikarskim platnima

NOVI SAD -

Selektor Ženske likovne kolonije na predstojećem festivalu "Tamburica fest" u Deronjama, Svetlana Ninković, kaže da će mlade slikarke iz Novog Sada i Beograda na platnima ovekovečiti neponovljive zvuke tamburice i atmosferu vojvođanske ravnice.

"Namera je da, uz zvuke tamburaša, prenesemo na platno našu ravnicu i posebnu atmosferu koju emituje čitav događaj. Imamo izvanredne uslove za kreativan umetnički rad i boravak učesnica kolonije, kao i sjajne >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << domaćine u Deronjama", rekla je Ninkovićeva u Novom Sadu.

Osim Ninkovićeve, učesnice Ženske likovne kolonije su i Tatjana Bandović, Milica Butković, Tanja Mijanović, Jelena Milović, Dušica Pavlović, Valentina Popržan i Aleksandra Đurić.

Četvrti svetski festival "Tamburica fest 2011" biće održan u od 1. do 3. jula u selu Deronje, u zapadnobačkoj opštini Odžaci.

Učešće na ovogodišnjem "Tamburica festu" potvrdilo je 40 tamburaških orkestara iz osam zemalja, odnosno više od 350 muzičara.

Manifestaciju će pratiti tri medijska servisa, Radio-televizija Srbije, Radio-televizija Vojvodine, kao i Radio-televizija Republike Srpske, u direktnom i satelitskom prenosu.
Pogledaj vesti o: Fest

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.