Izvor: Kurir, 03.Nov.2015, 01:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
FERARI F12 TUR DE FRANS: Žuta bomba iz Maranela
Samo 799 srećnika moći će da uživa u ovom modelu, a cena još nije poznata.
Najnovija „zver“ iz Maranela urađena je na bazi modela „F12 berlineta“ i ponela je oznaku „F12 tur de frans“, prema najpopularnijoj biciklističkoj trci na svetu koja se održava u Francuskoj od 1903. godine. Time je „Ferari“ prekinuo glasine da će ovaj model poneti dobro poznate oznake GTO ili „specijale“.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Pokreće ga V12 atmosferski motor od 6,3 litra, koji oslobađa 780 KS, odnosno 40 „konja“ više od standardnog modela, dok je maksimalni obrtni moment dostigao 705 Nm.
Autor: Aleksandar Bečić
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











