Tim: Trofej bez Federera i Nadala, a Novak izbačen? Moje ime je tu

Izvor: B92, 14.Mar.2021, 14:14

Tim: Trofej bez Federera i Nadala, a Novak izbačen? Moje ime je tu

Dominik Tim, svetski broj četiri, nije najbolje krenuo novu sezonu.

Poraz u osmini finala Australijan opena, potom eliminacija u četvrtfinalu u Dohi ne mogu da zadovolje apetite Tima.

Posebno jer od njega mnogi očekuju da bude glavni konkurent Novaku Đokoviću i Rafaelu Nadalu.

"Očigledno nisam u najboljoj formi. Turneja po Australiji je bila malo čudna za mene, imam vrlo teške trenutke u emocionalnom aspektu koji me boli u tenisu. Još uvek pokušavam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da pronađem način da se vratim na nivo prikazan prošle godine", počeo je Tim.

Tim nastavlja turneju na Bliskom istoku tako što posle Dohe ide u Dubai, gde je održao konferenciju za medije.

I nije se najbolje proveo u razgovoru sa "sedmom silom", koja ga je podsetila da je jedini Grend slem trofej osvojio tako što na prošlogodišnjem US openu nije bilo Rodžera Federera i Rafaela Nadala, a Novak Đoković je diskvalifikovan zbog nesmotrenog poteza.

"Sve Grend slem titule vrede isto. Moje ime je na trofeju i uvek će biti. Nije važno ko je bio, a ko nije bio na tom turniru. Ako sam uspeo da pobedim, to je zato što sam to zaslužio ", rekao je Austrijanac sa vidno ozbiljnim licem.

Austrijanac ističe da mu je glavni cilj da osvoji Rolan Garos.

"Uvek sam govorio da bi osvajanje Rolan Garosa bio san. To nije lako uraditi, pobediti Nadala na šljaci... Tog dana morate svaku stavku savršeno da odradite. A da Nadal nema svoj dan. Da bih osvojio titulu u Parizu moraću da sačekam trenutak kada Nadal neće biti na svom najvišem nivou", zaključio je.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.