Ovca protiv šišanja: Kako je Šrek osvojila slobodu

Izvor: NoviMagazin.rs, 28.Avg.2015, 19:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovca protiv šišanja: Kako je Šrek osvojila slobodu

Priča o ovci Šrek zaslužuje da se nađe u knjigama bajki.

Merino ovca po imenu Šrek bila je u stadu od 17.000 jedinki na farmi vune u Novom Zelandu. Međutim, ona se odmetnula i počela da živi životom samotnjaka u jednoj pećini punih šest godina.

Kada je konačno pronađena 2004. mnogi nisu verovali da je uopšte reč o ovci, jer je na njoj bilo dovoljno vune da se napravi čak 20 muških odela.

Šrek je postala zvezda u Novom Zelandu, čak >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << je gostovala i u televzijskim emisijama, a njena vuna prodavana je na aukcijama. Tako dobijen novac potom je išao u dobrotvorne svrhe.

Šrek je uginula od bolesti u 17. godini 2011. a oplakivao ju je ceo Novi Zeland.

Imajući u vidu da većina ovaca živi svega šest godina, pre nego što završi u klanici, pravo je čudo što je poživela tako dugo.


Pogledaj vesti o: Farma

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.