Holandija: Zaplenjene tri tone kokaina i 11,3 miliona evra

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Jun.2021, 13:44

Holandija: Zaplenjene tri tone kokaina i 11,3 miliona evra

Pripadnici holandske policije zaplenili su skoro tri tone kokaina i 11,3 miliona evra u gotovini, kada su upali u farmu u blizini Amsterdama, što je jedna od najvećih zaplena droge, saopštila je danas policija.

Kokain, čija procenjena ulična vrednost iznosi 195 miliona evra, bio je sakriven u blokovima unutar zgrade oko 20 kilometara južno od holandske prestonice i u vozilima koja su pretresli istražitelji, preneo je AP.

Policija je pronašla i šest pištolja, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << prigušivace zvuka, municiju, kao i luksuzne predmete i mašine za brojanje novca tokom racije izvedene prošlog četvrtka, navodi se u saopštenju amsterdamske policije.

Dvojica muškaraca, starosti 54 i 29 godina, uhapšeni su zbog sumnje da su umešani u trgovinu drogom velikih razmera.

Oni su se pojavili u ponedeljak pred istražnim sudijom i određeno im je zadržavanje od 14 dana dok je istraga nastavljena.

Holandija, sa glavnom međunarodnom lukom Roterdam, je ključni ulaz u Evropu za drogu koja se uglavnom isporučuje iz Južne Amerike.
Pogledaj vesti o: Farma

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Zaplijenjene tri tone kokaina i preko 10 miliona evra

Izvor: Nezavisne Novine, 29.Jun.2021

AMSTERDAM - Holandska policija zaplijenila je gotovo tri tone kokaina i 11,3 miliona evra u gotovini nakon racije sprovedene na farmi blizu Amsterdama, saopšteno je danas iz policije.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.