Ukrajinski ministar sporta: Bićemo domaćini Evrobasketa

Izvor: Vesti-online.com, 21.Mar.2014, 23:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ukrajinski ministar sporta: Bićemo domaćini Evrobasketa

Dmitro Bulatov je vest potvrdio na svom Fejsbuk nalogu.

 

Iako se poslednjih nedelja dosta polemisalo oko toga da li će Ukrajina biti organizator Evrobasketa naredne godine ili ne, u medijima su se pojavile brojne oprečne informacije. Prvobitno je šef organizacionog odbora Makrijan Lubkivskij rekao da će Ukrajina i definitivno odustati od organizacije, a svega nekoliko sati kasnije na zvaničnom Tviter nalogu FIBA Evrope stajalo je saopštenje potpredsednika >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Košarkaškog saveza Ukrajine, Valerija Kondratjeva, u kojem je naglašeno da ta zemlja neće odustati.

Povodom brojnih glasina koje su se u međuvremenu pojavile, oglasio se i ministar sporta bivše sovjetske republike, Dmitro Bulatov, koji je na svom Fejsbuk nalogu u tri stavke istakao da će Ukrajina i zvanično biti organizator.

"Prvo - Ukrajina nijednog trenutka nije digla ruke od organizacije. Evrobasket 2015. je strateški projekat koji će pomoći razvoju sporta i infrastrukture u zemlji".

"Drugo - Organizacioni proces teče po planu. U ponedeljak, 24. marta Vlada Ukrajine će održati sastanak sa Košarkaškim savezom i investitorima koji grade dvorane".

"U subotu, 22. marta, predsednik KS Ukrajine, Aleksandar Volkov, prisustvovaće sastanku u organizaciji FIBA Evrope u Minhenu".
Pogledaj vesti o: Facebook

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.