Izvor: Vesti-online.com, 26.Jan.2018, 14:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Soroš: Tramp će nestati, a Rusija je mafijaška država
Američki milijarder mađarskog porekla Džordž Soroš kritikovao je na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu "tehnološke monopole" kao što su Fejsbuk i Gugl, nazivajući ih "pretnjom po demokratiju", dok je za američkog predsednika Donalda Trampa rekao da bi želeo da uspostavi "mafijašku državu".
On je na na večeri u četvrtak upozorio da su platforme za društvene medije "prepreke za inovaciju" i izrazio zabrinutost zbog njihove moći da oblikuju pažnju ljudi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com <<
Istovremeno je upzoorio da je administracija američkog predsednika Donalda Trampa "opasnost po svet", prenosi BBC.
Soroš je Trampa nazvao "privremenim fenomenom", koji će nestati do 2020, ako ne i ranije, navodi Politiko.eu.
- U SAD, predsednik Tramp bi voleo da uspostavi mafijašku državu, ali ne može - rekao je Soroš.
Soroš je rekao da su i Tramp i severnokorejski lider Kim Džong Un "spremni da rizikuju nuklearni rat kako bi se zadržali na vlasti".
Soroš je kritikovao i ruskog predsednika Vladimira Putina, nazivajući ga "diktatorom".
- Rusija je mafijaška država - smatra Soroš.
Pogledaj vesti o: Facebook
Nastavak na Vesti-online.com...





