
Izvor: Mondo, 02.Sep.2018, 09:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Premijeru Crne Gore pretnje iz Amerike
Crnogorski premijer Duško Marković dobio je pretnje smrću sa Facebook profila osobe koja vodi poreklo iz Crne Gore, ali živi u Sjedinjenim Američkim Državama.
Pretnje su upućene sa profila izvesnog Omera Radončića iz SAD, piše Pobjeda podsećajući da je pretnja sadržana u komentaru ispod objave vijesti da se premijer upisao u knjigu žalosti povodom smrti američkog senatora Džona Mekejna.
Crnogorska >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << policija saopštila je da preduzima sve kako bi utvrdila identitet osobe koja je juče putem društvene mreže, na Vladinom Facebook nalogu, uputila pretnje premijeru Dušku Markoviću.
U formi nezvanične informacije Pobjeda navodi da je crnogorska policija juče povodom pretnji Markoviću kontaktirala administratora Facebooka, ali i vlasti SAD-a.
Nadležne službe SAD-a su odmah započele rad na utvrđivanju da li se radi o pravom ili lažnom profilu, a potom će se raditi na utvrđivanju identiteta osobe koja je poslala preteću poruku.
S obzirom na to da su pretnje upućene visokom funkcioneru Crne Gore, izvor Pobjede iz policije navodi da su kolege iz SAD-a najavile dostavljanje informacija povodom ovog slučaja u najkraćem mogućem roku.