Jelašić: „Od guvernera NBS se očekuju nerealne stvari”

Izvor: S media, 16.Jul.2010, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jelašić: „Od guvernera NBS se očekuju nerealne stvari”



Guverner Narodne banke Srbije u ostavci Radovan Jelašić izjavio da će najveći izazov za budućeg guvernera biti populizam u vezi s očekivanjima od monetarne politike, od koje se traže nerealne stvari.


Jelašić je za NIN ocenio da je jedan od najvećih izazova i pitanje dokle će trajati sadašnja nepovoljna makroekonomska situacija u svetu, odnosno u regionu.

- Od toga zavisi da li ćemo iz krize izlaziti brže ili sporije, pa je i >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << zbog toga izuzetno važno da se formiraju realna očekivanja - istakao je sad već odlazeći guverner.

Podeli ovu vest sa prijateljima na FACEBOOK-u klikom na dugme.

Povezane vesti

Dinar na istorijskom minimumu !

Srbija mora da pozajmi još 200 miliona evra

Dinar oslabio 0,17 odsto

NBS: Banke u Srbiji visoko kapitalizovane i likvidne

„Niko normalan se ne bi prihvatio posla guvernera”

Komentari

Ostavi komentar Nema komentara

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.