Izvor: Nezavisne Novine, 04.Jun.2017, 21:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gugl, Tviter, FB: Unapređujemo tehnologiju protiv terorizma

Kompanije Gugl i Tviter saopštile su danas da rade na poboljšanju tehnologije identifikovanja i uklanjanja neprimjerene sadržine sa društvenih mreža, uključujući objave koje su vezane za terorizam, dok je Fejsbuk poručio da namjerava da svoju platformu učini "neprijateljskim okruženjem" za teroriste.

Ove kompanije su to saopštile nakon što su sinoć u Londonu izvedeni najnoviji teroristički napadi, a britanska premijerka Tereza Mej optužila internetske kompanije >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << da saučestvuju u terorističkim napadima tako što ekstremističkim stavovima pružaju "bezbjedan prostor koji im je potreban za širenje", prenosi AP.

"Nastavljamo da širimo upotrebu tehnologije u okviru sistematskog pristupa uklanjanju tog tipa sadržine", saopštio je Nik Pikls, šef službe za javnu politiku u kompaniji Tviter.

Gugl je saopštio da je posvećen radu u partnerstvu sa vladom i nevladinom organizacijama u odgovoru na ove izazovne i složene probleme, te da dijeli vladinu posvećnost obezbjeđivanju da se "glas terorista ne čuje na internetu".

"Koristeći kombinaciju tehnologije i ljudske analize, intenzivno radimo na uklanjanju terorističke sadržine sa naše platforme čim za takvu saznamo, i ako saznamo za hitan slučaj koji prijeti da naškodi nečijoj bezbjednosti, obavještavamo policiju o tome", saopštio je Sajmon Milner, direktor za politiku u kompaniji Fejsbuk, prenosi Rojters.

Londonska policija nije saopštila kakvu su ulogu imale, ako su uopšte imale, društvene mreže ili informacije sa interneta u sinoćnom napadu, napominje AP.

Mediji su objavili da je, nekoliko sati uoči terorističkih napada u Londonu, Islamska država navodno koristila aplikaciju Telegram za razmjenu poruka da bi pozvala na napade.

Britanski mediji prenose da su navodno razmjenjivane poruke u kojima se tražilo "ubijanje krstaških civila, gaženjem vozilima".

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Google, Twitter i FB unapređuju tehnologiju protiv terorizma

Izvor: B92, 04.Jun.2017

Kompanije Google i Twitter saopštile su da rade na poboljsanju tehnologije identifikovanja i uklanjanja neprimerene sadržine sa društvenih mreža, uključujući objave koje su vezane za terorizam, dok je Facebook poručio da namerava da svoju platformu učini "neprijateljskim okruženjem" za teroriste...Ove...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.