Izvor: Press, 02.Jan.2013, 15:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vuković: Veliki uspeh bi bilo polufinale
- Ukoliko budemo pobeđivali u grupi imaćemo lakšeg protivnika u četvrtfinalu, a onda šta se dogodi. Sve iznad toga biće uspeh, veliki uspeh. Tome treba da težimo - rekao je Vuković.
Reprezentacija Srbije takmičiće se u Grupi C sa Južnom Korejom, Belorusijom, Sauidijskom Arabijom, Poljskom i Slovenijom.
- Grupa je po meri. Nema reprezenatcije koju ne možemo da pobedimno. Najveći minus će što nemamo dovoljno iskustva za nokaut fazu takmičenja - rekao je Vuković.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Press << />
On je objasnio da je reprezentacija kad je u Beogradu na evropskom prvenstvu osvojila medalju imala četiri pobede, dve nerešene utakmice i dva poraza i da je bilo prostora za kalkulaciju.
"Sistem na svetskom prvenstvu je drugačiji. Posle prve faze takmičenja u grupi igra se na ispadanje. Može da se dogodi da imamo pet pobeda i jedan poraz i da završimo iza 16-og mesta", naveo je Vuković.
Selektor Srbije istakao je da na svetskom prvenstvu neće biti lako, ali da ekipa ne sme da ima pritisak da mora da osvoji medalju.
- Neće biti dosta igrača koji su igrali u januaru na evropskom prvenstvu u Beogradu. Igraće dosta mladih rukometaša, a oni su doneli svežinu, želju i entuzijazam", rekao je Vuković.
Svetsko prvenstvo održaće se od 12. do 27. januara u Španiji.









