Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Feb.2017, 21:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Stefanoviću rekord na finalu Kupa
Naši najbolji strelci imali su poslednju proveru uoči Evropskog prvenstva u Mariboru. Na finalu Kupa u Smederevu, reprezentativci su pokazali da u dobroj formi dočekuju šampionat starog kontinenta u gađanju vazdušnim oružjem.
Reprezentativac kragujevačke družine "Čika Mata", Milutin Stefanović, ostvario je najbolji rezultat na finalu Kupa u Smederevu. On je u gađanju vazdušnom puškom popravio svoj državni record, a potom u finalu na dominantan način osvojio zlato, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << ispred Sebića i Pešića, potvrdivši da se trenutno nalazi u odličnoj formi uoči nastupa na Evropskom prvenstvu.
"Idem u Maribor sa ovako pozitivnom emocijom. Želim da dam sve od sebe, a siguran sam da bi još jedan ovakav rezultat poput današnjeg značio i plasman, što mi je cilj", rekao je prezadovoljni Stefanović.
Kod seniorki je viđeno uzbudljivo finale u kojem je slavila Tiha Todorović, ispred juniorske reprezentativke Marije Malić. Podbacila je aktuelna evropska šampionka Andrea Arsović koja je zauzela osmo mesto.
U gađanju pištoljem, dominirala je Zorana Arunović koja je ubedljivo slavila ispred Jasmine Milovanović i Brankice Zarić.
Kod seniora, trojica reprezentativaca odlučivala su o pobedniku, a više koncentracije u završnici od Grgića i Petrova, imao je Damir Mikec. On je zadovoljan formom i najavljuje napad na evropsko ekipno zlato.
"To nam je velika želja, imamo šest ili sedam, evropskih medalja, ali nijedno zlato. Valjda je sada pravo vreme, sa Petrovim u ekipi", naglasio je Mikec.
Evropsko prvenstvo u Mariboru počinje 7.marta, a naši reprezentativci period do odlaska u Sloveniju iskoristiće za trening u svojim klubovima.
Pogledaj vesti o: Kragujevac
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Blistavo izdanje Milutina Stefanovića na Kupu SSS u Smederevu
Izvor: KGsport.info, 13.Feb.2017, 13:48
Milutin Stefanović (u sredini) obeležio finalni turnir Kupa SSS.. Milutin Stefanović, član kragujevačkog „Čika Mate“, obeležio je drugi dan finalnog turnira Kupa Streljačkog saveza Srbije u Smederevu. On je najpre u kvalifikacijama gađanja vazdušnom puškom popravio vlastiti državni rekord,...







