Danci i Švajcarci nova dva tima na Euru

Izvor: RTS, 19.Nov.2019, 01:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Selekcije Danske i Švajcarske obezbedile su u ponedeljak veče plasman na Evropsko prvenstvo koje će se igrati naredne, 2020. godine.
Danci će direktno na Euro2020 pošto su u meču odluke D grupe igrali nerešeno protiv Republike Irske u Dablinu - 1:1.

Danska je tim bodom zadržala prednost i osvojila drugo mesto, a Ircima kao šansu ostavila još baraž u martu naredne godine.
Martin >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Brajtvajt doneo je prednost gostima u 73. munutu, da bi u 85. Mat Doerti doneo izjednačenje, ali snage kod domaćina za preokret nije bilo.
U isto vreme u istoj grupi igrsali su Gibraltar i Švajcarska, koja je kao gost slavila ubedljivo (6:1) i obezbedila prvo mesto u grupi i plasman na prvenstvo Evrope.
Iten je bio strelac dva gola, u 10. i 84. minutu, a mrežu domaćina tresli su i Vargas u 50, Fasnaht u 57, Benito u 75. i Granit Džaka u 86. minutu.
Počasni gol za Gibraltar delo je Štihea u 74. minutu.