Amela Terzić šampionka Evrope!

Izvor: OkRadio.rs, 09.Dec.2012, 18:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srpska atletičarka Amela Terzić osvojila je zlato na Evropskom prvenstvu u krosu u juniorskoj konkurenciji u Budimpešti. Terzićeva je u konkurenciji 95 takmičarki sa ’Starog kontinenta’ do titule evropske šampionke došla pretrčavši deonicu od 4.000 metara za 13 minuta i 29 sekundi. Drugo mesto osvojila je Emelija Gorecki iz Velike Britanije, koja je imala osam sekundi zaostatka u odnosu na Amelu, dok je bronzu osvojila Nemica Maja Rehberg. Terzićeva se tako na najbolji mogući način oprostila od juniorske konkurencije, pošto je od sledeće godine očekuju seniorska takmičenja. U istoj trci učestvovale su još dve srpske predstavnice,...
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo