Zbog Brisela zaboravili Srbiju

Izvor: B92, 27.Apr.2012, 22:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Zbog Brisela zaboravili Srbiju"

Čačak -- Kandidat za predsednika Srbije Vojislav Koštunica rekao da je velika razlika između teškog života naroda i "bahatosti i raskalašnosti" onih koji su na vlasti.

"Narod teško živi, plate su najniže u regionu, nema investicija, a na televizijskim spotovima gledamo drugačiju Srbiju. Stiče se utisak da se u Srbiji preliva i da je El Dorado za investitore", kazao je Koštunica.

On je dodao da je u Srbiji beznađe i da zemlja propada zato što je put kojim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je aktuelna vlast krenula 2008. pogrešan.

"Pogrešan je put ove vlasti zato što je krenula pod parolom 'Evropska unija nema alternativu', a onda su sve sveli na Brisel i zaboravili na Srbiju. Od te dernjave o Evropskoj uniji od evropskog pitanja se ne čuje srpsko pitanje", rekao je predsednički kandidat Demokratske stranke Srbije (DSS).

On se založio za politiku neutralnosti, za Srbiju koja nije članica Evropske unije niti NATO pakta, ili neke druge vojne organizacije već Srbiju koja će sarađivati sa svim zemljama u svetu u skladu sa svojim interesima.

Konvencija Demokratske stranke Srbije održana je u punoj sali Doma kulture u Čačku, a pored Koštunice govorili su predsednik gradskog odbora DSS-a u Čačku Milan Bojović, član predsedništva DSS-a Rade Obradović i potpredsednici stranke Miroslav Petković, Milica Radović i Miloš Jovanović.
Pogledaj vesti o: Vojislav Koštunica

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.