Izvor: Radio Slobodna Evropa, 23.Sep.2015, 21:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Čekam na otvaranje granice

Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je saglasan sa izjavom visokog predstavnika EU Federike Mogerini da zatvaranje granice Hrvatske nije rješenje.

"Saglasan sam sa njenom izjavom i čekam na otvaranje granice", rekao je Vučić za beogradske medije.

Mogerinijeva je izjavila danas uoči današnjeg vanrednog Samita EU u Briselu da zatvaranje granice Hrvatske nije rješenje i pozvala Beograd >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Slobodna Evropa << i Zagreb da zajednički pristupe rješavanju migrantske krize.

Vučić je potvrdio ranije danas da će Srbije u ponoć početi da primjenjuje paket mjera ako sa Hrvatskom ne bude dogovoreno otvaranje prelaza.

"Verujem u razum hrvatskog rukovodstva, verujem u EU... Nadam se da nikakve mere neće da se primenjuju", rekao je Vučić.

Hrvatski premijer Zoran Milanović rekao je u Briselu da je nedopustivo da Srbija postavlja ultimatume članicama EU.

On je naveo da će o otvaranju granice za teretna vozila odlučivati na osnovu broja migranata koji pokušavaju da uđu u Hrvatsku.

"Možda uskoro otvorim granicu, a poslije ću je opet zatvoriti ako broj ljudi pređe 8.000 do 10.000", rekao je Milanović

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...



Povezane vesti

Vučić: Čekam na otvaranje granice

Izvor: VOA, 23.Sep.2015

Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je saglasan sa izjavom visokog predstavnika EU Federike Mogerini da zatvaranje granice Hrvatske nije rješenje..."Saglasan sam sa njenom izjavom i čekam na otvaranje granice", rekao je Vučić za beogradske medije...Mogerinijeva je izjavila danas uoči...

Nastavak na VOA...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.