Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Mar.2011, 13:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlada Kosova još uvek bez platforme za razgovore
PRIŠTINA -
Vlada Kosova još nije predstavila platformu razgovora sa Beogradom pa će u ponedeljak od Skupštine Kosova zatražiti "dozvolu" da u utorak započne dijalog bez prethodnog predstavljanja svoje strategije, javili su danas kosovski mediji.
Jedine zvanične platforme za razgovore trenutno su one koje su predložili posrednik Evropske unije Robert Kuper i platforma srpskog pregovaračkog tima na čijem je čelu Borko Stefanović.
Vlada Kosova, osim >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << što nije predstavila strategiju, još nije saopštila ni članove delegacije za razgovore. Jedino je poznato da je vođa pregovaračkog tima Edita Tahiri.
Premijer Kosova Hašim Tači je obećao da će u delegaciji biti i predstavnici opozicije i nevladinih organizacija na Kosovu.
Kosovske diplomate, uoči dugo očekivanog dijaloga sa Beogradom, borave u SAD. Zamenica ministra inostranih poslova, Edita Tahiri, kao i sam ministar, Enver Hodžaj, otputovali su u četvrtak u Vašington. "Koha Ditore" saznaje da će oni, u Vašingtonu o dijalogu sa Beogradom razgovarati i sa zamenikom državnog sekretara SAD, Džejmsom Stajnbergom.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












