Izvor: TvojPortal.com, 01.Jul.2011, 10:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Triše protiv poreza na nivou EU
/nadlanu.com/ Predsednik Evropske centralne banke (ECB) Žan-Klod Triše protivi se uvođenju poreza na finansijske transakcije samo na evropskom nivou, jer će, prema njegovim rečima, na kraju biti kažnjena EU.
"Porez koji bi bio uveden samo u Evropi i nigde drugde rezultirao bi znatnim poslovnim gubicima za samu Evropu", rekao je Triše na sednici Komiteta za ekonomska i monetarna pitanja Evropskog parlamenta >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << u Briselu.
On je dodao da ne treba zaboraviti kada se donose finansijski propisi da je finansijska industrija važna za ceo svet.
Evropska komisija je juče predložila uvodjenje poreza na finansijske transakcije i centralnog PDV-a kako bi ojačala budžet EU.
BRISEL, 30.juna 2011.(Beta)
svetekonomijaeuŽanKlod Trišeprotiv poreza na nivou EU






