Srbiji još šest miliona evra za migrante

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 01.Nov.2016, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbiji još šest miliona evra za migrante

Evropska unija će obezbediti dodatnih šest miliona evra humanitarne pomoći Srbiji za rešavanje migrantskih izazova, saopšteno je danas iz Delegacije EU u Srbiji.

Šef Delegacije EU ambasador Majkl Davenport je izjavio da je ova dodatna finansijska pomoć odgovor EU na potrebe koje je definisala Vlada Srbije.

"Ona će pomoći Srbiji da obezbedi preko potreban smeštaj, hranu i zdravstvenu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << negu izbeglicama i migrantima tokom predstojeće zime. EU i njene članice će i dalje pomagati Srbiji u rešavanju migrantskih izazova", rekao je Davenport, navodi se u saopštenju.

O izdvajanju ovih sredstava su se dogovorili evropski komesar za humanitarnu pomoć i upravljanje vanrednim situacijama Hristos Stilijanides i ministar rada Srbije Aleksandar Vulin na nedavno održanom sastanku u Briselu.

Ovim sredstvima će se obezbediti hitna sanacija i priprema prihvatnih centara za zimske uslove, zdravstvena nega, hrana i neprehrambeni artikli i zaštita. Sredstva potiču od Generalnog direktorata za evropsku civilnu zaštitu i humanitarnu pomoć (ECHO) Evropske komisije.

Od septembra 2015. EU je izdvojila 46 miliona evra kao pomoć Srbiji u upravljanju tokovima izbeglica i migranata.

Ova bespovratna pomoć se uglavnom obezbeđuje preko naših partnera, među kojima su Ministarstvo unutrašnjih poslova, Ministarstvo za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Komesarijat za izbeglice i migracije RS, Crveni krst Srbije, zatim UNHCR, Međunarodna organizacija za migracije, UNICEF, kao i međunarodne i lokalne nevladine organizacije.

Na sastanku Evropskog saveta od 20-21. oktobra zaključeno je da trajna stabilizacija istočnomediteranske rute zahteva kontinuiranu podršku zemljama duž zapadnobalkanske rute, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

HUMANITARNA POMOĆ EU Devenport: Srbiji još 6 miliona evra za migrante

Izvor: Kurir, 01.Nov.2016

...Šef Delegacije EU ambasador Majkl Devenport je izjavio da je ova dodatna finansijska pomoć odgovor EU na potrebe koje je definisala Vlada Srbije.."Ona će pomoći Srbiji da obezbedi preko potreban smeštaj, hranu i zdravstvenu negu izbeglicama i migrantima tokom predstojeće zime EU i njene članice...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.