Izvor: B92, 20.Sep.2013, 14:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rojters: Hrvatska ipak popustila
Zagreb -- Rojters javlja, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika EU, da je Hrvatska popustila pred pritiscima da ubrzano uskladi "Leks Perković" s pravilima EU.
To bi konačno trebalo da okonča spor koji je pokvario prva četiri meseca članstva Hrvatske u EU, prenosi danas Rojters.
Pozivajući se na neimenovanog zvaničnika, ta agencija prenosi da se Hrvatska, koja je najavila da će do jula iduće godine izmeniti svoj zakon o evropskom nalogu za hapšenje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tzv "Leks Perković", usmeno se obavezala da će to učiniti do 1. januara.
Ostaje da se pojedinosti dogovora još utvrde, navodi Rojters i dodaje da će se hrvatski ministar pravosuđa Orsat Miljenić iduće sedmice sresti sa evropskom poverenicom za pravosuđe Vivijan Reding, kako bi usaglasili uslove postignutog kompromisa, prenosi "Jutarnji list".
Podsetimo, hrvatski portal Indeks.hr jutros je objavio da je postignut dogovor sa Briselom o konačnom terminu izmene spornog zakona, ali je to kasnije demantovao hrvatski premijer Zoran Milanović.
Hrvatska popustila pred pritiscima EK?
Izvor: Akter, 20.Sep.2013
Hrvatska je popustila pred pritiscima da ubrza usklađivanje zakona o evropskom nalogu za hapšsenje sa pravilima EU, što bi trebalo da okonča spor koji je pokvario prva četiri meseca članstva u Uniji, javio je Rojters, a prenosi zagrebački “Jutarnji list”








