Izvor: S media, 26.Okt.2010, 14:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Potpisan Memorandum izmedju Vlade i WIPO
Premijer Srbije Mirko Cvetković i generalni direktor Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO) Fransis Gari potpisali su u Beogradu Memorandum o razumevanju, koji predstavljaja osnovu za izradu zajedničkih projekata vlade i WIPO.
Cvetković je novinarima nakon potpisivanja u Vladi Srbije kazao da je zaštita intelektualne svojine značajna na putu Srbije ka Evropskoj uniji i ka članstvu u Svetskoj trgovinskoj organizaciji.
On >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je dodao da Memorandum predstavlja osnovu za zajedničku izradu nekoliko projekata.
"Time ćemo pojačati kapacitete privrede, posebno malih i srednjih preduzeća da mogu da iskoriste i apsorbuju prava iz intelektualne svojine. Takodje, da ojačamo kapacitete naših naučnih institucija,da ojačamo administrativne kapacitete, da unapredjujemo zakonski okvir i da podignemo svest gradjana o značaju prava intelektualne svoje", kazao je on.
Generalni direktor WIPO Fransis Gari je kazao da je potpisivanje Memoranduma važno jer to pokazuje da Srbija to pitanje tretira na najvišem nivou i šalje važan signal svetu da ozbiljno shvata pitanje zaštite intelektualne svojine.
(Tanjug)
Podrška očuvanju intelektualne svojine
Izvor: RTS, 26.Okt.2010
Potpisan Memorandum o razumevanju, koji predstavljaja osnovu za izradu zajedničkih projekata Vlade Srbije i Svetske organizacije za intelektualnu svojinu...Premijer Srbije Mirko Cvetković i generalni direktor Svetske organizacije za intelektualnu svojinu (WIPO) Fransis Gari potpisali su u Beogradu...
Memorandum o saradnji Vlade Srbije i WIPO
Izvor: Večernje novosti, 26.Okt.2010
Premijer Mirko Cvetković i generalni direktor Svetske organizacije za intelektualnu svojinu Fransis Gari potpisali Memorandum o razumevanju












