Nemačka želi Srbiju u EU, ali ne još

Izvor: TvojPortal.com, 30.Sep.2011, 13:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nemačka želi Srbiju u EU, ali ne još

/vesti online/ Državni ministar u Ministarstvu inostranih poslova Nemačke Verner Hojer ocenio je da je veoma poželjno članstvo Srbije u Evropskoj uniji, ali da je još prerano donositi odluku o početku njenih pristupnih pregovora sa Unijom.

Nemačka: Srbiju čeka mesto u EU, ali ne treba žuriti sa pregovorima

Hojer >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << je na sednici odbora za evropska pitanja Bundestaga istakao da je Srbija na čelu sa predsednikom Borisom Tadićem ostvarila veliki napredak na evropskom putu, posebno ukazujući na saradnju sa Haškim tribunalom.
''Mi smo veoma zainteresovani za konstruktivne odnose sa Srbijom, ali nam je potreban značajni napredak'', rekao je Hojer, a navedeno na sajtu Budnestaga.
Ukazujući da je u ovom trenutku prerano odlučivati o početku pristupnih pregovora Srbije sa EU, Hojer je istakao vlada u Berlinu o toj temi tek treba da zauzme zvanični stav.Ostatak teksta pročitajte na linku

politikaSrbijaevropska unijanemackaverner hojer

Nastavak na TvojPortal.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta TvojPortal.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta TvojPortal.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.