Izvor: Nezavisne Novine, 02.Okt.2016, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kukan: BiH u EU samo ako ostane jedinstvena

BRATISLAVA - Slovački evroposlanik Eduard Kukan ocijenio je da će se referendum o Danu Republike Srpske negativno odraziti na odnose sa evropskim institucijama, i da će Evropski parlament reagovati rezolucijom da je Bosna i Hercegovina dobrodošla u Evropsku uniju ali samo ako ostane jedinstvena i cijela.

"Referendum u RS negativno će se odraziti na odnose sa evropskim institucijama. Milorad Dodik je zaista >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << lupio šamar svima koji su ga upozoravali da je referendum neustavan. EP namerava da usvoji rezoluciju u kojoj će navesti da računa sa ulaskom BiH u EU, ali samo ako ostane jedinstvena", kazao je Kukan slovačkoj agenciji TASR.

Kukan koji se kao evroposlanik veoma angažuje u procesu proširenja EU na Balkan ukazao je da Dejtonski mirovni sporazum koči razvoj Bosne i onemogućava je da riješava neke tekuće probleme, te smatra da bi ga trebalo promeniti.

Po ocjeni Kukana izmena Dejtona bi mogla da pomogne BiH u integraciji u EU, međutim priznao je da bi bilo vrlo komplikovano dogovoriti zamjenu za taj sporazum kojim je okončan rat u BiH.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.