Izvor: B92, 12.Dec.2011, 00:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Koštunica: Vlast je ponizila narod
Beograd -- Predsednik DSS-a Vojislav Koštunica kaže da je Srbija trebalo "Briselu da saopšti da njen državni cilj više nije pristupanje EU", piše Danas.
"Umesto da jurimo da za dva meseca uhvatimo tu maglu koja se zove status kandidata, Srbija treba trezveno da sagleda svoj položaj i da se pronađe pravi put za novu nacionalnu politiku i novi državni cilj. Umesto što je EU odbila Srbiju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za kandidaturu, trebalo je da Srbija saopšti Briselu da naš državni cilj više nije pristupanje EU", rekao je Koštunica dnevniku Danas.
Koštunica je optužio vlast da je "ponizila" svoj narod tako što je "mesecima uporno odbijala da se u Skupštini Srbije raspravlja o Kosovu".
Upitan da komentariše ocene analitičara da bi zbog izostanka statusa kandidata Srbiju mogli da preuzmu ekstremisti, Koštunica je rekao da vlast neprestano zastrašuje građane da će posle njih biti potop.
"Sada prete građanima da će, ako izostane status kandidata, Srbiju preuzeti ekstremisti, a upravo je vlast koja vodi politiku da EU nema alternativu politički ekstremna. Šta je ekstremizam ako ne proglašavanje da neka ideja nema alternativu. Politika da EU nema alternativu je primer političkog ekstremizma", izjavio je Koštunica.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Koštunica: EU da kažemo doviđenja
Izvor: Mondo, 12.Dec.2011
Predsednik DSS Vojislav Koštunica izjavio je da je Srbija trebalo "Briselu da saopšti da njen državni cilj više nije pristupanje EU".
Koštunica: Vlast Srbiju vraća u devedesete
Izvor: S media, 12.Dec.2011
Predsednik Demokratske stranke Srbije (DŠ) Vojislav Koštunica izjavio je da je Srbija trebalo "Briselu da saopšti da njen državni cilj više nije pristupanje EU", umesto što je EU odbila Srbiju za kandidaturu u njenom članstvu...Koštunica: Brisel Beogradu radi o glavi..Koštunica: Ekonomski razvoj...






