Koštunica: Neutralnost je sloboda

Izvor: Kurir, 30.Apr.2012, 07:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Koštunica: Neutralnost je sloboda

Lider DSS tvrdi da će Srbija, pre ulaska u EU, morati da uđe u NATO

ČAJETINA - Istok i zapad.

Predsednički kandidat i lider DSS Vojislav Koštunica izjavio je na konvenciji u Čajetini da sadašnja vlast ide „od države ka ne-državi, u nedođiju kakva je Evropska unija“, za koju ni ona sama ne zna da li će sutra postojati, ali u kojoj će Srbija sigurno biti u podaničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << položaju.

Koštunica je naglasio da se zbog toga DSS zalaže za političku neutralnost Srbije, čije je pravo ime, po njemu, sloboda.

- Priznali su Kosovo sa zvezdicom na regionalnim skupovima, ali to ništa ne znači, jer narod je slobodan i Kosovo i Metohija su naši i uvek će biti - rekao je Koštunica.

Predsednički kandidat DSS rekao je da su sve zemlje pre „članske karte“ za Evropsku uniju dobile „člansku kartu“ za NATO i upitao zašto bi naša zemlja slala mlade ljude da brane tuđe interese.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.