Izvor: NoviMagazin.rs, 01.Dec.2016, 18:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Johanes Han u ponedeljak u Beogradu

Evropski komesar za susedsku politiku i pregovore o proširenju, Johanes Han, posetiće Beograd u ponedeljak, 5. decembra, kada će biti potpisivan i ugovora vredan 80 miliona evra za podršku temeljnoj transformaciji srpske javne uprave, saopštila je Delegacija EU u Srbiji.

Komesar Han će se sresti sa premijerom Aleksandrom Vučićem, ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem, kao i sa studentima i predstavnicima akademenske zajednice, stoji u saopstenju.

Pred >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << posetu, komesar Han je izjavio da "Srbija pripada porodici Evropske unije i čini izvanredan napredak u pravcu svog strateškog cilja, članstva u EU".

On je naglasio da je EU Srbiji najbolji partner u trgovini, investicijama i finansijskoj podršci u svim sektorima.

"EU pruža konkretnu korist građanima Srbije - za obrazovanje, poslovanje, vladavinu prava, javnu upravu, puteve, mostove i bezbednost hrane. Blisko sarađujem sa Srbijom; zajedno smo jači kao partneri i prijatelji u prevazilaženju problema migracija, nezaposlenosti, bezbednosnih izazova, i u očuvanju mira i stabilnosti u regionu", poručio je komesar Han pred dolazak u Beograd.

Premijer Vučić i komesar Han prisustvovaće ceremoniji potpisivanja Finansijskog ugovora u vrednosti od 80 miliona evra za podršku temeljnoj transformaciji srpske javne uprave, kada će davati izjave za medije.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.