Jemen: Oteti student moli za život

Izvor: B92, 27.Feb.2013, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Jemen: Oteti student moli za život

Austrijski student Dominik Nojbauer (26), koji je u decembru otet u Jemenu, pojavio se na snimku na Jutjubu s puškom uperenom u glavu.

Nojbauer je na snimku rekao da će ga otmičari ubiti ako za nedelju dana ne bude plaćena otkupnina koju otmičari traže.

Dok mu je puška bila uperena u glavu Dominik je rekao da mu je zdravlje dobro i zamolio je jemensku i austrijsku vladu i Evropsku uniju da otmičarima daju ono što traže ili će ga ubiti sedam dana od objavljivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ove poruke.

"Mama, tata, Lukas, Anđela, volim vas više od svega", rekao je austrijski student, koji je, prema pisanju "Hafington posta", otet zajedno s parom iz Finske u središtu grada Sanaja 21. decembra 2012.

Jemenska vlada izvestila je ranije da su oteti student i par iz Finske prodati članovima Al-Kaide i da su premešteni u grad Al-Manaseh.

"Ovo je prvi znak da je Nojbauer živ", rekao je portparol austrijskog Ministarstva spoljnih poslova i dodao da su u kontaktu s jemenskim vlastima i finskom vladom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.