Izvor: S media, 03.Jun.2011, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Hrvatska: Povrće nije zaraženo
Hrvatski ministar poljoprivrede Petar Čobanković poručio je da hrvatski potrošači ne treba da se plaše jer se zaraženo povrće iz EU ne nalazi na hrvatskim rafovima.
Ministar se, kako izveštavaju hrvatski mediji, juče sastao s proizvođačima povrća povodom novonastalih okolnosti kontaminacije povrća bakterijom Ešerihija koli u zemljama >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Evropske unije, koja je uticala na tržišta gde se beleži pad prodaje povrća.
Rusija zabranila uvoz povrća
Proizvođači povrća apeluju da se prodavnicama jasno istaknu deklaracije domaćeg povrća, da se uvedu strože kontrole ili preventivna zabrana uvoza povrća na mesec ili dva.
Sapatero: Tražićemo nadoknadu štete
"Hrvatski proizvođači poštuju sve potrebne mere, koriste dozvoljena zaštitna sredstva i sve što je vezano za proizvodnju pod stručnim je nadzorom", rekao je Čobanković i dodao da građani mogu konzumirati domaće povrće bez straha od bilo kakvih štetnih posledica.
On je naglasio je da ministarstva poljoprivrede i zdravstva prate situaciju, pa su pojačani nadzor i kontrola pri uvozu, što će ostati do daljega.
(Tanjug)

















