Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Feb.2017, 14:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
EU i dalje da vrši pritisak na Rusiju
Evropska unija (EU) treba i dalje da vrši pritisak na Rusiju kako bi prestali sukobi na istoku Ukrajine, bez obzira na stav administracije američkog predsednika Donalda Trampa o Moskvi, izjavili su danas evropski zvaničnici.
"Ono što je sigurno jeste da je u EU jasan stav o ilegalnoj aneksiji Krima... kao i o neophodnosti potpunog sprovođenja >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sporazuma iz Minska", koji bi trebalo da ponovo uspostave mir u Ukrajini, izjavila je visoka predstavnica EU Federika Mogerini.
Po dolasku na ministarski sastanak u Briselu, Mogerini je na pitanje u vezi sa najavom predsednika SAD o otopljavanju odnosa sa Rusijom rekla da nije na njoj da govori o stavu američke administracije o Ukrajini, već o stavu EU.
Mogerini je rekla da je poštovanje primirja na istoku Ukrajine, gde je nasilje eskaliralo 29. januara, "obaveza".
Boris Džonson: Nema govora o tome da se ublaže sankcije
Šef britanske diplomatije Boris Džonson apelovao je da i dalje treba vršiti pritisak na Rusiju po pitanju Ukrajine.
"Velika Britanija će insistirati na tome da nema govora o tome da se ublaže sankcije protiv Moskve i bliskih saradnika predsednika Vladimira Putina", rekao je Džonson.
Španski ministar spoljnih poslova Alfonso Dastis rekao je da je politika EU jasno formulisana i da se neće menjati, bez obzira na poteze nove američke administracije.
"Kada bude bilo stvarnog napretka u sprovođenju sporazuma i Minska, mogli bismo da razmotrimo sankcije", rekao je Dastis.
Na terenu se nastavljaju sukobi u gradu Avdijivka na istoku Ukrajine.
U borbama vladinih snaga i proruskih separatističkih pobunjenika u poslednjih nedelju dana poginulo je više od 30 civila i vojnika.
Pogledaj vesti o: Evropska Unija
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














