EU: Za sada bez političkog dijaloga

Izvor: B92, 04.Okt.2011, 16:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EU: Za sada bez političkog dijaloga

Brisel -- Evropska unija ne planira da nakon okončanja dijaloga Beograda i Prištine o tehničkim pitanjima pokrene i političke pregovore.

Kako je Tanjugu rečeno u sedištu EU, o tome se za sada ne razmišlja

Osvrćući se na pisanje prištinskih medija koji su najavljivali mogućnost takvih pregovora, evropski diplomata koji je želeo da ostane anoniman saopštio je da se "o tome zasad ne razmišlja".
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
"Naravno, ukoliko dve strane izraze želju da razgovaraju o političkim problemima, EU će se rado uključiti”, rekao je ovaj izvor, uz opasku kako mu se "ne čini da u Beogradu i Prištini postoji saglasnost o čemu bi trebalo da se pregovara.”

Prištinski listovi "Zeri" i "Koha ditore" objavili su ovih dana, pozivajući se na diplomatske izvore, vest da će EU, nakon okončanja tehničkih pregovora, insistirati na pokretanju političkog dijaloga o "uzjamnom regulisanju međudržavnih odnosa između Srbije i Kosova”.

"Ono što pišu balkanski mediji često treba uzimati sa zrnom soli”, rekao je evropski diplomata, "a u ovom slučaju, to je poveliko zrno”.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.