Biznismeni ne žele Britaniju van EU

Izvor: B92, 20.Dec.2011, 17:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Biznismeni ne žele Britaniju van EU

London -- Grupa britanskih poslovnih ljudi traži da Britanija preduzme sve što može da obezbedi održivost evra.

Oni zahtevaju i da ta zemlja ostane uključena u proces donošenja odluka u Evropskoj uniji, kako bi na taj način zaštitila jedinstveno tržište.

Među potpisnicima su predsedavajući Virdžin grupe Ričard Brenson, zamenik predsednika naftne kompanije Rojal Dač Šel Džon Kar, potpredsednici >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << industrijskog konglomerata Nomura Endrju Kan i Gaj Doson, i predsednik upravnog odbora rudničkog giganta Rio Tinta Jan du Plesis.

"U interesu je Britanije da evro preživi i zato bismo trebali da uradimo sve što je moguće da se preduzmu neophodni koraci u cilju obezbeđivanja održivosti zajedničke evropske valute", navodi se u pismu.

Oni navode da "zaštita zajedničkog tržišta treba da bude temelj našeg ponovnog angažovanja u Evropi. Veća je verovatnoća da ćemo to ostvariti ako budemo blisko uključeni u proces donošenja odluka u EU".

Britanski premijer Dejvid Kameron je na samitu EU 9. decembra odbio da prihvati promene sporazuma EU koje su sadržale nove mere protiv dužničke krize, što je navelo ostale zemlje u sklopu Unije da postignu dogovor bez Britanije.
Pogledaj vesti o: London

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.