Izvor: BKTV News, 13.Jun.2012, 09:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Belgija, raj za lopove
Veliki broj nerazrešenih provala i krađa podigao temperaturu u belgijskoj javnosti. Belgija u evropskom vrhu kada je reč o toj vrsti kriminala, saopštila tamošnja policija. Kao razlog navode geografski položaj i politiku širenja EU prema istoku.
Belgijsko savezno tužilaštvo i policija upozorili su da je Belgija u evropskom vrhu kada je reč o nerazrešenim provalnim krađama, za šta krive njen geografski položaj >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << i politiku širenja Evropske unije.
'Postali smo raj na zemlji za lopove iz cele Evrope', rekao je agenciji Belgakoordinator belgijske policije Erik Bishof.
On je istakao da otvorene granice, kao i činjenica da je Belgija mala zemlja smeštena između Nemačke, Francuske i Holandije, omogućavaju mobilnim bandama provalnika da već sat-dva posle krađe neprimećeni napuste zemlju.
Načelnik uprave savezne policije za dela protiv imovine Edi de Ret saopštio je da je prošle godine prijavljeno preko 70.000 provalnih krađa, što je 10 odsto više nego prethodne godine, i da je ova vrsta zločina u neprekidnom porastu od 2006. godine.
Ret je kao jedan od faktora koji utiču na porast kriminala pomenuo politiku širenja EU prema istoku.
Iako de Ret nije spomenuo konkretno ni jednu zemlju, policajci nezvanično kažu da su im najveći problem kriminalne grupe iz Rumunije koje su u stalnom pokretu i 'operišu' širom EU.
Izvor/foto: RTS
Tweet



















