BAJATOVIĆ SIGURAN: Gradiće se Južni tok

Izvor: Telegraf.rs, 10.Dec.2014, 11:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BAJATOVIĆ SIGURAN: Gradiće se Južni tok

- Južni tok će biti izgrađen jer će se Evropska unija i Rusija dogovoriti oko njegove realizacije. Rusija je u međuvremenu uspešno prebacila loptu na teren EU - rekao je kopresedavajući u kompaniji Južni tok i generalni direktor Srbijagasa

Iako iz Moskve stižu poruke da je odluka o obustavi Južnog toka konačna, Dušan Bajatović veruje da će gasovod biti izgrađen, prenosi B92.

I EU >> Pročitaj celu vest na sajtu Telegraf.rs << se drži svojih stavova. Evropski komesar za energetiku Maroš Šećović nakon sastanka sa ministrima energetike osam zemalja članica EU koje su uključene u projekat, naveo je da ih Moskva nije zvanično obavestila o obustavi projekta.

Foto: Tanjug/Danilo Peternek

Šećović je ponovio i da se gasovod može graditi samo ako se sasvim uskladi sa evropskim propisima.

A da je dogovor oko Južnog toka moguć uveren je Dušan Bajatović.

- Južni tok će biti izgrađen jer će se Evropska unija i Rusija dogovoriti oko njegove realizacije. Rusija je u međuvremenu uspešno prebacila loptu na teren EU – kaže za Blic Dušan Bajatović, kopresedavajući u kompaniji Južni tok i generalni direktor Srbijagasa.

(Telegraf.rs)

Nastavak na Telegraf.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Telegraf.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Telegraf.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.