Agencija za osnivanje agencija

Izvor: Blic, 29.Avg.2011, 03:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Agencija za osnivanje agencija

Fali nam još samo Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena pa da stari dobri Broj 1 iz kultnog stripa bude zadovoljan našim domaćinskim trošenjem para.

„Kako da dobijem taj posao? Jeste da ne znam da plivam, ali naše more mogu i prehodati”, reče juče jedan čitalaca "Blicovog” portala komentarišući tekst da ćemo imati telo koje će se baviti istraživanjem pomorskih nesreća u Srbiji.

I još - paradoks je veći kada se dalje čita >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tekst zakona u kome piše da Srbija nema pomorske brodove.

Pisci samog zakona sve pokušavaju da objasne zahtevima iz EU i time da u zakonu stoji da će se to telo baviti ispitivanjem uzroka pomorskih nesreća, predlaganjem mera u cilju njihovog izbegavanja i unapređenjem pomorske plovidbe. Lepo objašnjenje, nema šta.

Već imamo četiri tela koja se bave životnom sredinom, o regionalnom razvoju brine čak pet institucija, a Ministarstvo prosvete u isto vreme ima i Zavod za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja i Zavod za unapređenje obrazovanja i vaspitanja.

Ja se slažem sa našim političarima. Ovo što sad imamo nije dovoljno. Treba osnivati još agencija, saveta, fondova, zavoda... s istom namenom. Treba uposliti što više partijskih kadrova. Evo, predlažem, na ideju jednog iskusnijeg kolege, treba osnovati i Agenciju za osnivanje agencija.

Povezane vesti: Optimizam stiže optimizam

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.