Izvor: MozzartSport.com, 21.Okt.2021, 21:40

Vratio se Vladimir Lučić, svanulo Trinkijerijevom Bajernu

Srbin doneo Bavarcima prvu pobedu ove sezone u Evroligi

Ogrejalo je sunce i Bajern u Evroligi! Tim Andree Trinkijerija je stigao do prve pobede u sezoni pošto je kao gost savladao Žalgiris 75:73.

Povratak oporavljenog srpskog reprezentativca Valdimira Lučića na teren posle povrede je bilo ono što je nedostajalo Bavarcima. Lučić je u prvoj utakmici sezone ubacio 17 >> Pročitaj celu vest na sajtu MozzartSport.com << poena za 32 minuta i bio junak pobede.

Oba tima su dočekala meč sa imperativom pobede jer su izgubili svaku evroligašku utkamicu od starta sezone. Na kraju je sreća pogledala Bajern...

Žalgiris je mnogo bolje otvorio meč i prvu četvrtinu rešio sa 11 poena u svoju korist na krilima Gifija i Lekavičlijusa koji su zajedno ubacili više od polovine poena domaćeg tima. Jedina svetla tačka u Bajernovom timu je bio Lučić, da bi mu se u drugoj četvrtini priključio i Dešon Tomas. Ipak, u domaćojoj ekipi se razigrao i Kalnijetis pa su Litvanci održavali prednost od desetak poena i na poluvreme otišli sa 39:27.

Ipak, Bajern je mnogo bolje otvorio drugo poluvreme, počeo da topi prednost domaćeg tima i prvim poenima Ognjena Jaramaza na meču izjednačio na 52:52 u poslednjem minutu trećeg kvartala.

U poslednjoj deonici se raspucao Hilijard, pogodio neke bitne trojke za Bajern i ušlo se u neizvesnu završnicu u kojoj su timovi uglavnom pogađali na linije penala. Upravo je Lučić sa penala četiri sekunda pre kraja postavio konačan rezultat.

Srbin je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkom timu, penale je šutirao 8/9 i imao indeks korisnosti 20. Tomas je dodao 15, a Hilijard 14 poena. Jaramaz je meč završio na ona dva poena. U domaćem timu je najefikasniji bio Lekavičijus sa 17 poena.