Spanulis i Printezis za pobedu Olimpijakosa

Izvor: B92, 30.Okt.2015, 23:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spanulis i Printezis za pobedu Olimpijakosa

Ekipa Olimpijakosa slavila je u Milanu protiv Armanija 71:66 na zatvaranju trećeg kola grupe B Evrolige.

Tim iz Pireja uspeo je da slomi domaćina serijom tek u samom finišu četvrte četvrtine, a ključne poene za drugu pobedu svog tima postigli su Vasilis Spanulis i Jorgos Printezis.

Upravo je Printezis bio najzaslužniji za trijumf gostiju, ubacivši 16 poena (6/12 za dva, 1/2 za tri), uz šest skokova i dve asistencije, dok je Patrik Jang zabeležio koš >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << više (6/7 za dva) i uhvatio četiri lopte.

Plejmejker Olimpijakosa, Spanulis je duel završio sa 14 poena (1/2 za dva, 3/7 za tri), četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte, a jedino se istakao još Danijel Heket sa devet poena.

Kod domaćina je ubedljivo najbolji bio Alesandro Đentile sa 24 poena (7/12 za dva, 2/5 za tri), četiri skoka i sedam asistencija, ali nije mogao sâm protiv raspoloženih gostiju. Bivši igrač Partizana Milana Mačvan upisao je devet poena (2/4 za dva, 1/1 za tri), tri skoka i dve asistencije, dok je bivši igrač Crvene zvezde Čarls Dženkins dodao poen manje (1/2 za dva, 2/4 za tri).

Evroliga – grupa C – treće kolo:

Armani – Olimpijakos 66:71

četvrtak:

Efes – Cedevita 75:81

Limož – Laboral Kuča 71:107

Tabela:

1. Laboral Kuča 2-1

2. Anadolu Efes 2-1

3. Olimpijakos 2-1

4. Cedevita 1-2

5. Armani 1-2

6. Limož 1-2
Pogledaj vesti o: Evroliga

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.