Izvor: B92, 23.Mar.2023, 18:42
Micić: Svi su bili šokirani kada sam otišao u Efes
Srpski reprezentativac i košarkaš Efesa Vasilije Micić pričao je za sajt Evrolige o najvažnijim trenucima u svojoj karijeri.
Dvosturki uzastopni MVP završnog turnira i šampion Evrolige u serijalu "Zapamti zašto" rekao je da sneke od njegovih najvećih odluka drugima nisu izgledale logične.
Tu je naveo odlazak iz Evrolige, kada je 22 godine potpisao za turski Tofaš, u želji da ispuni svoj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << potencijal, kao i prelazak u Žalgiris iz Kaunasa sledeće sezone, gde je imao rezervnu ulogu kod trenera Šarunasa Jasikevičijusa, kao i potpisivanje ugovora sa Efesom 2018. godine, koji je bio poslednji u Evroligi.
"To je definitivno najveća satisfakcija do sada u mojoj karijeri. U tom trenutku moje iskustvo u Žalgirisu i sa trenerom Šarasom bilo je više nego dovoljno i osetio sam da to želim negde da dokažem. Želeo sam da to znanje pokažem na terenu. Osetio sam da je prilika u Efesu došla u pravom trenutku. Iako su svi bili pomalo šokirani, ali sam osećao da je ovo dobro jer sam želeo da stvorim nešto od nule", rekao je Micić.
Godinu dana kasnije, Efes igrao finale Evrolige, a 2021. i 2022. godine uspeo je dva puta u nizu da bude šampion.
"Posle prve sezone sam shvatio da treba da ostanem i da sve to još jednom dokažem. Nisam znao da ćemo uzeti titulu, ali ostetio sam napredak i veliko iskustvo na svojoj koži. To je sjajno", kazao je plejmejker Srbije.
Mićić je govorio i o prevazilaženju teške povrede kolena koju je zadobio sa 17 godina, ističući da je uvek bio svestan svog velikog talenta i da je iz te povrede naučio da se na košarkaškom putu mogu desiti dobre i loše stvari.
"Te situacije me nikada nisu sputale, uvek su me pogurale i ojačale. Ništa se slučajno u mom životu nije desilo, da budem iskren. Sa nekim talentom koji očigledno imam, bilo je mnogo posla i stavri koji niko nije pratio ili niko nije video, ali znao sam koliko sam uradio", rekao je Micić.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.











