Izvor: S media, 29.Mar.2011, 23:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EL: Šampion pred eliminacijom, Real vratio brejk

U trećim utakmicama četvrtfinalnih serija Evrolige, do pobeda su stigli Sijena, madridski Real, Panatinaikos i Makabi.

Sijena je slavila kao domaćin protiv Olimpijakosa, Real je vratio brejk Valensiji savladavši je kao gost, dok su Panatinaikos i Makabi na svojim terenima bili bolji od Barselone, odnosno Kaha Laborala.

Košarkaši Montepaski Sijene >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << poveli su 2:1 u četvrtfinalnoj seriji Evrolige protiv Olimpijakosa, nakon što su ekipu Dušana Ivkovića pobedili na svom terenu rezultatom 81:72 (21:14, 18:23, 21:13, 21:22).

Ekipa šampiona Italije stigla je tako na pobedu od plasmana na fajnal-for, što bi bio najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Obradović: Moji igrači su heroji

Evroliga se divi Veselom VIDEO

Božićeva trojka Montepaskiju treća u Evroligi VIDEO

Apsolutno igrač meča bio je bivši reprezentativac naše zemlje - Marko Jarić, koji je odigrao najbolju utakmicu od kada je stigao u redove kluba iz Toskane, postigavši 24 poena, uz izuzetan procenat šuta (8/8 za dva, 2/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja).

Jarić je sjajnu "pomoć" imao u Milovanu Rakoviću i Kšištofu Lavrinoviču, koji su utakmicu završili sa po 15 poena, dok je Dejvid Mos ubacio 11.

U ekipu Olimpijakosa vratio se posle povrede leđa Miloš Teodosić, ali to nije pomoglo klubu iz Pireja, u čijim su redovima najefikasniji bili Radosav Nesterović i Vasilis Spanulis sa po 15 poena, a vredi pomenuti još Džemona Gordona sa devet, odnosno Teodorosa Papalukasa sa osam poena.

Sijena će tako za dva dana, odnosno u četvrtak uveče, pokušati da zabeleži treću pobedu i tako okonča seriju, dok će gosti svim snagama pokušati da izbore majstoricu u Atini.

U duelu Valensije i madridskog Reala, drugi put uzastopno slavio je gost, pa sada "kraljevski klub" ponovo vodi u seriji i ima priliku da istu okonča u četvrtak. Ekipa Svetislava Pešića odigrala je dobar meč, sa izuzetkom poslednje četvrtine, u kojoj je primila 27 poena, te je na kraju poražena rezultatom 75:66 (17:19, 14:15, 17:17, 27:15).

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Dor Fišer sa 19 poena i osam skokova, Ante Tomić sa 15, te Klej Taker sa 13 poena, dok je Novica Veličković na terenu proveo sedam minuta i postigao dva poena.

Prva figura Valensije bio je Floran Pjetrus sa 21 poenom, dok su do dvocifrenog učinka stigli još Rafa Martinez sa 11 i Omar Kuk sa 10 poena i osam asistencija.

Duda kuka za Teom

Makabi umesto Nimburka u NLB ligi

EL: Gosti uzvratili "maksimalom"!

Panatinaikos je u vrlo uzbudljivom meču pobedio Barselonu drugi put uzastopno i sada vodi 2:1 protiv aktuelnog šampiona Evrope, koji bi u četvrtak, u slučaju poraza, mogao da se odrekne titule osvojene prošle godine u Parizu.

U ekipi srpskog stručnjaka istakli su se Dimitris Diamantidis sa 18 poena i sedam asistencija, Dru Nikolas koji je ubacio 13, Majk Batist sa poenom manje, te konačno Antonis Focis sa 10 poena.

Najefikasniji u timu poraženih bili su Riki Rubio sa 16, Jaka Lakovič sa 13, Alan Anderson sa 12 i Terens Moris sa 10 poena.

Konačno, Makabi je prema očekivanjima lako pobedio Kaha Laboral u Tel Avivu 81:60 i tako se približio finalnom turniru pošto vodi 2:1 u seriji.

Pitanje pobednika rešeno je u drugoj i trećoj četvrtini, koje su zajedno igrači "ponosa Izraela" dobili 23 razlike, pa sastav Duška Ivanovića nije uspela da se oporavi do kraja utakmice.

Najzaslužniji za pobedu domaćina bili su Džeremi Pargo sa 23, David Blu sa 16, te Milan Mačvan i Sofoklis Skorcijanitis sa po devet poena.

Mačvan je na terenu proveo samo 11 minuta pa se njegov učinak može okarakterisati odličnim jer je imao još dva skoka, dve rampe i jednu asistenciju.

Kod gostiju, Mirza Teletović je ubacio 14, Stanko Barać 11, a Dejvid Logan 10 poena.

Rezultati:

Montepaski - Olimpijakos 81:72 /2:1 rezultat u seriji/

Valensija - Real Madrid 66:75 /1:2/

Panatinaikos - Barselona 76:74 /2:1/

Makabi - Kaha Laboral 81:60 /2:1/

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.