Bamberg srušio Barsu posle minus 26

Izvor: Mondo, 15.Nov.2017, 23:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bamberg srušio Barsu posle "minus 26"

Veliki preokret šampiona Nemačke za peti poraz Katalonaca u sedam mečeva Evrolige. Olimpijakos u Istanbulu bolji od Fenerbahčea.

Evropski prvak Fenerbahče u svojoj dvorani je izgubio od Olimpijakosa, ali utakmica večeri ipak je odigrana u Bambergu, gde je domaćin posle 12:38 na kraju prve četvrtine uspeo da napravi preokret i savlada Barselonu - 84:81.

Bamberg je strpljivo umanjivao zaostatak i prvi put poveo koševima Rajta i Zizisa u 37. >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << minutu (77:74). Važnu trojku za 80:77 ubacio je Brajs Tejlor, a pobedonosni koš Nikos Zizis.

U poslednjih 50 sekundi bilo je sijaset promašaja na obe strane i tim Luke Mitrovića, koji je za samo 14 minuta zabeležio osam poena, šest skokova i dve asistencije, stigao je do četvrte pobede u poslednjih pet kola.

Barsa, na drugoj strani, sa pet poraza u poslednjih šest kola deluje kao tim koji će i ove sezone ostati bez plasmana u Top 8 fazu.

Fenerbahče je prvi put ove sezone izgubio na svom terenu - 83:90 (75:75 u regularnom delu), iako je početkom treće četvrtine vodio sa 13 poena razlike (47:34).

Olimpijakos je u roku od pet minuta preokrenuo na 51:52, zatim otišao na čak "plus 11" u 38. minutu (60:71), međutim, Naneli i Vonamejker su trojkama vratili u život ekipu Željka Obradovića.

Fener je u frenetičnom finišu naterao goste da izgube dve lopte i sa 6/6 sa linije za slobodna bacanja (osam sekundi pre kraja izjednačio je Jan Veseli) izborio produžetak.

Očekivalo se da u dodatnih pet minuta inicijativa bude na strani domaćina, ali Olimpijakos je odigrao zrelo i smireno u napadu, ubacio sedam od devet šuteva iz igre i ipak stigao do velikog trijumfa uoči okršaja sa Crvenom zvezdom (petak) u Dvorani mira i prijateljstva.

REZULTATI 7. KOLA:

Fenerbahče - Olimpijakos 83:90 (75:75)

/Naneli 22, 4sk, 4as, Gudurić 4, 2sk, 2as, 2ukr - Roberts 21, Milutinov 10, 5sk, 3as, 2ukr/

Crvena zvezda - CSKA 59:85

Bamberg - Barselona 84:81

/Rajt 16, 7sk, 5as, Mitrović 8, 6sk, 2as - Sanders 17, 6sk, 4as, 3ukr, Serafan 13, 6sk/

Valensija - Armani 20.45

odigrano u utorak:

Makabi - Efes 72:92

Panatinaikos - Himki 93:65

Baskonija - Real 105:75

Unikaha - Žalgiris 83:85 (72:72)

TABELA: CSKA 6-1, Olimpijakos 5-2, Himki 5-2, Fenerbahče 4-3, Makabi 4-3, Real 4-3, Žalgiris 4-3, Panatinaikos 4-3, Valensija 3-3, Bamberg 4-3, Unikaha 3-4, Barselona 2-5, Baskonija 2-5, Efes 2-5, Zvezda 2-5, Armani 1-5.
Pogledaj vesti o: Evroliga