Izvor: NoviMagazin.rs, 14.Nov.2014, 17:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ðurić: Posete zvaničnika od decembra preko oficira za vezu
Direktor vladine Kancelarije za KiM Marko Ðurić izjavio je da su delegacije Beograda i Prištine na današnjem sastanku u Briselu dogovorile da se posete zvaničnika od 1. decembra dogovaraju preko oficira za vezu, umesto preko Euleksa.
Ðurić je posle petočasovnih razgovora u zgradi Evropske službe za spoljne poslove u Briselu u okviru dijaloga o normalizaciji rekao da su razgovori protekli u konstruktivnoj atmosferi i da je njihov glavni cilj bilo olakšanje žzivota >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << ljudi.
"Danas smo uz posredovanje Evroske unije razgovarali o debirokratizaciji života običnih ljudi", rekao je Ðurić.
"Dotakli smo se teme osiguranja motornih vozila, jer građani koji prelaze administrativnu liniju to veoma skupo plaćaju", rekao je Ðurić.
Prema Ðurićevim rečima, danas nije bilo reči o formiranju Zajednice srpskih opština, jer će o tome moći da se razgovara tek nakon što Kosovo dobije vladu.
Osim Ðurića u srpskoj delegaciji je i zamenik direktora Kancelarije za Kosovo Dušan Kozarev, oficir za vezu Vlade Srbije u Prištini Dejan Pavićević i koordinator Upravljačkog tima za uspostavljanje Zajednice srpskih opština Ljubomir Marić, dok je prištinsku delgaciju predvodila potpredsednica kosovske vlade Edita Tahiri.
Pogledaj vesti o: Eulex








