Izvor: B92, 28.Maj.2010, 17:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaustavljen pad indeksa na Berzi
Beograd -- Indeks najlikvidnijih akcija Beogradske berze Belex15 završio je 0,02 poena ispod nivoa iz prethodne trgovine, dok je opšti Belexline ojačao za 0,12 odsto.
Promet je vredeo 41,8 miliona dinara (406.687 evra) od čega je 7,3 miliona (71.176 evra) ostvareno u trgovini obveznicama.
Učešće stranih investitora bilo je 28 odsto u ukupnoj i gotovo 34 u trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija nepunih 37 a u prodaji 31 odsto.
U >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kontinuiranoj trgovini najviše je porasla cena Kredi banke [CYBN], za 20 odsto, na 3.000 dinara, uz samo jednu akciju u prometu. Simpo [SMPO] je na vrednosti dobio malo više od pet odsto.
Agrobanka [AGBN] i Jubmes banka [JMBN] su poskupele po nešto više od tri procenta a Alfa plam [ALFA], sa B Listinga, dva. Najviše se trgovalo akcijama Agrobanke, za 6,78 miliona dinara.
Gubitnike predvodi Vital [VITL] maksimalnim padom od 12 odsto, na 1.012 dinara, što je nova najniža cena te hartije za godinu dana. Po nešto više od tri procenta na vrednosti su izgubili Komercijalna banka [KMBN], Progres [PRGS] i Globos osiguranje [GLOS] dok je Imleku [IMLK] cena snižena dva i po procenta.
Veći promet na kontinuiranom segmentu ubeležen je i u trgovini akcijama AIK banke [AIKB], od 3,95 miliona dinara, Energoprojekta [ENHL], sa A Listinga, od 2,3 miliona, i Sojaproteina [SJPT], takođe sa A Listinga, od 1,97 miliona.
U trgovini po metodu preovlađujuće cene najveći promet je realizovan hartijama Novog kolektiva [NKOL], od 9,99 miliona dinara, po stabilnoj ceni od 3.855 dinara.
Registrovana je i blok trgovina akcijama Nopala [NOPL] u vrednosti nešto većoj od tri miliona dinara. Nove vlasnike dobilo je 1.370 akcija proizvodjača električnih uredjaja iz Bačke Palanke po ceni od 2.200 dinara.





