Zabranili Uber, krivi i vozači i putnici

Izvor: B92, 28.Nov.2017, 16:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zabranili Uber, krivi i vozači i putnici

Uber više neće egzistirati u Izraelu, nakon što je sudija u Tel Avivu presudio da nemaju odgovarajuća osiguranja za vršenje usluga prevoza, piše Haaretz.

Izraelsko ministarstvo saobraćaja je u julu tužilo Uber zbog kršenja zakona, odnosno ilegalnog uzimanja novca, budući da nemaju dozvolu za naplatu vožnje putnicima.

Izraelski zakoni ne dozvoljavaju vozačima da naplaćuju vožnju ukoliko ne poseduju dozvolu za vršenje taksi usluga.

Zanimljivo je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << što tamošnje ministarstvo saobraćaja tvrdi da zakon ne krše samo Uberovi vozači, već i njihovi putnici.

Direktor Ubera u Izraelu Yoni Greifman kaže da u Izraelu desetine hiljada putnika koriste Uber.

Takođe, imaju problema i u drugim gradovima i državama. U Norveškoj je Uber ugasio svoju UberPop uslugu, a u Londonu trenutno pokušavaju da se izbore za vraćanje dozvole za rad.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.